Výstavy

samostatné výstavy:

skupinové výstavy:

NIGDO
Karlín Studios, Praha 2008

Výstava v Karlín studios, na které jsem vystavil 16 obrazů, které jsem namaloval během jednoho roku. Název NIGDO popisuje můj pocit při malování těchto obrazů. Obrazy vznikaly spontánně bez skic, příprav a dlouhého spekulování. V průběhu práce jsem si poprvé zcela jasně uvědomil, že obrazy nemaluji já, ale že vznikají nezávisle a já jsem pouze nástroj.

Rozhovor ČRo 3 | 22.01.2008

 

Pitomý úvod Ivana Voseckého.

Výstava velkých obrazů se spoustou drobných příběhů a vzkazů pro ty, kteří si je najdou. Také by se mohla jmenovat Cokoliv. Pro toho, kdo odhalí gdo, je připravena hodnotná cena.

 

Ivan Mečl o pitomém umění Ivana Voseckého.

Ateliér Ivana Voseckého je laboratoří bezmoci. V zápasu s uměním je většinou poražen. Oproti umělcům, kteří vítězí nad uměním. Nikdy neuvidíte všechny obrazy, co kdy namaloval. Pod každým se skrývají tři až čtyři. To není metafora. Ani metoda. Má je v ateliéru tak dlouho, že je několikrát přemaluje. Vystavuje málo a v malé kóji by se mu hromadily.

Od té doby, co pracuje, jde mu všechno lépe. Ivan Vosecký, jak sám i tvrdí, je dělníkem umění. Dává pozor na to, aby se celá stavba nezbořila a snaží se nevyrábět zmetky. Teď si asi říkáte: “To ale musí být pitomé umění!”. A ono je skutečně pitomé. Na první pohled nic moc.

Ale i zlato může být obalené hovnem a hlupák ho nenajde. Jen málo lidí hledá zlato v hovnech. Není to nic příjemného. Je to riskantní a občas to nevyjde. Je to ale daleko lepší než se obklopovat hovny obalenými zlatem.

Pitomé umění předhazuje nevybíravě člověku jeho pitomost. Pitomého umění je stále více potřeba. Ostatní umění ukazuje jen lidskou velikost a klaní se mu.

17. 1. – 10. 2. 2008

 

> Obrazy z této výstavy